Noc Muzeów ponownie zawita do Gniezna!

Tegoroczna Noc Muzeów w Gnieźnie odbędzie się już w tę sobotę 14 maja. Warto wiedzieć, że jest to wydarzenie europejskie i tego dnia odbywa się w większości polskich i zagranicznych miast. Jeśli nie macie planów na ten dzień, to koniecznie wybierzcie się na Noc Muzeów, ponieważ zdecydowanie warto. Tego dnia do Muzeów i Galerii sztuki, a także innych miejsc kulturalnych, wejdziemy za darmo. Dodatkowo możemy załapać się na specjalne wystawy, zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem albo warsztaty. Wiele miejsc kulturalnych organizuje oprócz tego dodatkowe atrakcje dla dzieci. Sprawdźmy gdzie warto się wybrać i jaki jest plan wydarzenia w Gnieźnie.

Muzeum Początków Państwa Polskiego

Zapraszamy do niego w godzinach 15:00-23:00. Będziecie mogli zwiedzać wystawy i ekspozycje z przewodnikami. Dodatkowo organizatorzy zaplanowali chwilę w sali edukacyjnej, gdzie będziecie mogli dowiedzieć się na czym polega akcja “Nie kitraj zabytków”.

Muzeum Zabytków Kultury Technicznej

Podobnie jak w Muzeum Początków Państwa Polskiego, będziecie mogli zwiedzać to Muzeum od 15:00 do 23:00. Jedną z najciekawszych wystaw jest ta motocyklowa, a dodatkową atrakcją będzie możliwość robienia sobie zdjęć na motocyklu. Dodatkowo o 20:30 rozpalone będzie ognisko!

Parowozownia

Tutaj możecie wybierać się na zwiedzanie od 15:00 do 20:00. Po stałych ekspozycjach Parowozowni oprowadzą Was przewodnicy. Zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce, ponieważ znajdziecie w nim najważniejsze w Wielkopolsce zabytki kolejnictwa.

Muzeum Ziemniaka

Może to zabrzmieć dosyć zabawnie, ale wielkopolska pyra doczekała się swojego Muzeum. Na dodatek możecie zwiedzić je za darmo podczas tegorocznej Nocy Muzeów. Oprócz poznania historii ziemniaka, dowiecie się również jakie są inne zastosowania tego warzywa i na dodatek, będziecie mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanych warsztatach. Zapraszamy na wejście o 16:00 i o 18:00.

Pozostałe miejsca, które biorą udział w akcji:

  • Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej,
  • Muzeum Polskich Organów Elektronicznych,
  • Dom Powstańca Wielkopolskiego,
  • Biblioteka Publiczna Gniezno.