Mecz Start Gniezno- ROW Rybnik przełożony

W poniedziałek miało dojść do meczu eWinner 1. ligi żużlowej pomiędzy Startem Gniezno a ROW-em Rybnik, jednak z powodu deszczu i burz został odwołany.

Nowy termin meczu

Już wcześniej synoptycy przewidywali, że pogoda może nie sprzyjać ściganiu. I tak też się stało, do meczu nie doszło, ale znamy już nową datę spotkania. Nie trzeba będzie na nie długo czekać, ponieważ ten, ważny dla obu drużyn, mecz został przesunięty o zaledwie kilka dni, a konkretnie na najbliższy czwartek na godzinę 19:00.

Z nożem na gardle

Obie ekipy zamykają tego sezonową stawkę na zapleczu Ekstraligi, mając na swoim koncie po pięć punktów, przegrywając dotychczas pięć z ośmiu meczów, więc zwycięzca tego starcia mógł zapewnić sobie nieco większy spokój. Pierwszy mecz obu drużyn zakończył się dość wysoką wygraną zespołu z Rybnika (59:31) i to oni mają większe szanse na zdobycie punktu bonusowego, który również może być przydatny w kwestii ułożenia tabeli.

Pierwszy mecz nowego menadżera

To miał być pierwszy mecz Startu Gniezno, w którym prowadziłby ich nowy menadżer, Tomasz Fajfer. Po serii słabych wyników ze stanowiska zrezygnował Błażej Skrzeszewski, a klub poinformował, że zastąpi go właśnie Fajfer. Nowy sternik drużyny jest dobrze znany w Gnieźnie, jako zawodnik ścigał się w barwach Startu przez 14 lat.