Muzyka poważna w Gnieźnie

W ostatni dzień miesiąca w Centrum Kultury „Scena to Dziwna” odbędzie się koncert uczestników sceny skrzypiec pod kierunkiem Sary Powagi.

Jedną z ofert edukacyjnych Centrum Kultury „Scena to dziwna” to nauka gry na skrzypcach, więc młodzi muzycy zaprezentują to, czego nauczyli się w ostatnim roku. W koncercie weźmie udział także bardziej znany gnieźnieński pianista, Krystian Klej.

Program koncertu

Koncert skrzypiec rozpocznie się o godzinie 17, a godzinę później na scenie pojawi się sekcja gitar pod kierunkiem Jarka Owczarzaka.

Na scenie zobaczymy: Adę Swendrowską, Wisennę Kędzierską, Kornelię Matkowską, Adama Stachowiaka, któremu będzie towarzyszył akompaniament Krystiana Kleja, Katarzynę Borkowicz oraz Olgę Horoszczak, Joannę Ciesielczyk, Annę Małecką, Jagodę Kujawa, których swym akompaniamentem także będzie wspierał Krystian Klej, a także Gabrielę Pawlewską.

Centrum Kultury Scena to dziwna

Centrum powstało w 2009 roku i co ciekawe ma już kilka cyklicznych imprez. Takich jak Festiwal Wyobraźni, który odbywał się miesiąc temu, Koncerty dla Niepodległej, organizowane dla uczczenia Święta Niepodległości.