Hale namiotowe – co to takiego? Jakie korzyści zyskujemy, wynajmując namiot halowy?

Hale namiotowe zyskują w ostatnich latach na ogromnej popularności, co ma swoje uzasadnienie, gdy weźmiemy pod uwagę korzyści, jakie można zyskać, wynajmując tego rodzaju obiekt. Poznajmy je!

Hale namiotowe – co to takiego?

Hale namiotowe to według prawa budowlanego budynki, a konkretnie trwałe obiekty osadzone na gruncie, ale nie połączone z nim. To oznacza, że nie mają fundamentów i ścian. Wykonane są z bardzo dobrych jakościowo materiałów PCV. Materiał na ściany boczne to najczęściej blacha trapezowa, plandeka lub warstwowa płyta izolacyjna. Dzięki temu, że namioty halowe nie posiadają we wnętrzu ścian działowych, znajdują zastosowanie w wielu różnych obszarach, jako magazyny, zakłady produkcyjne, hale sportowe, hale eventowe. Są łatwe w montaż i demontażu, bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu, zapewniając bardzo wysoki poziom funkcjonalności. Nie dziwi więc, że wynajem hal namiotowych cieszy się ogromną popularnością. 

Hale namiotowe – jakie są ich mocne strony?

Hale namiotowe mają wiele zalet – wśród najważniejszych trzeba wymienić przemyślaną formę konstrukcji, trwałość i odporność na różne czynniki, w tym warunki atmosferyczne (to więc hale całoroczne) i co równie istotne – zapewniają bezpieczeństwo, co w przypadku tak dużych obiektów, w których jednorazowo przebywa wielu ludzi, jest niezwykle istotne. Ma to również ogromny wpływ na komfort znajdujących się w hali pracowników i gości. Na uwagę zwracają też inne mocne strony. Wymieńmy najważniejsze.

Co stanowi o sile hal namiotowych?

Hale namiotowe są niezwykle łatwe w montażu i demontażu, dzięki czemu stawia się je bardzo szybko, co ma niebagatelne znaczenie pod względem organizacyjnym i biznesowym. Nie ma też problemu, by przenosić hale z jednego miejsca do drugiego. Mówi się, że czas to pieniądz, a tu za sprawą szybkości działania zdecydowanie zyskujemy. A jak już o pieniądzach mowa, to trzeba też powiedzieć o tym, że montowanie takich obiektów kosztuje nieporównywalnie mniej, niż wznoszenia budynków murowanych. Zyskujemy więc czasowo i finansowo. A ta szybkość montażu wcale nie oznacza, że hale namioty halowe są w jakiś sposób nietrwałe, wręcz przeciwnie – cechuje je spora stabilność, także przy dużych obiektach.

Hale Protan Elmark – co wyróżnia tę ofertę?

Wybierając halę namiotową, warto postawić na sprawdzonego partnera – firmę Protan Elmark. Korzyści, które zyskamy na tej współpracy, są naprawdę wyjątkowe. 

Ofertę cechuje:

  • Świetna cena dzięki temu, że kupujesz halę namiotową bezpośrednio u producenta;
  • Szybki montaż – hala postawiona zostaje nawet w kilka godzin;
  • Krótki czas produkcji – każdy rodzaj hali, całoroczny i sezonowy, powstaje w krótkim czasie 4-6 tygodni od uruchomienia produkcji;
  • Mobilność – jeśli tylko będzie taka potrzeba łatwo i szybko można zmienić lokalizację obiektu;
  • Możliwość rozbudowy – nie ma problemu, by powiększyć obiekt o dodatkowe segmenty.

Nie ma wątpliwości, że warto pomyśleć o wynajmie hali, gdy chcemy rozszerzyć swoją działalność czy zorganizować jakieś wydarzenie. Możliwości, jakie zapewnia tego rodzaju obiekt, są bardzo duże, co udowodniliśmy w tym krótki artykule.