Czym jest Gnieźnieńska Karta Seniora i kto może ją założyć?

Wiele miast coraz częściej decyduje się na specjalne programy zniżkowe dla swoich mieszkańców. Najczęściej ma to na celu przekonanie młodych osób, aby rozliczały podatki właśnie tam, gdzie mieszkają na co dzień. Zdarza się również tak, programy przeznaczone są dla konkretnej grupy wiekowej. Tak też jest w Gnieźnie, gdzie znaleźć możemy Gnieźnieńską Kartę Seniora. Jak sama nazwa wskazuje jest ona przeznaczona dla emerytów. Sprawdźmy jakie wymagania trzeba spełnić, żeby móc ją wyrobić i gdzie to zrobimy.

Dla kogo Gnieźnieńska Karta Seniora?

Program z wieloma zniżkami przewidziany jest dla wszystkich seniorów, którzy mieszkają nie tylko w Gnieźnie, ale również w powiecie gnieźnieńskim i ukończyli 60 lat. Za wydanie jej nie trzeba nic płacić, a karta wydawana jest bezterminowo.

Gdzie wybrać się po Gnieźnieńską Kartę Seniora i co będzie potrzebne?

Do wyrobienia Gnieźnieńskiej Karty Seniora potrzebny jest jedynie wypełniony wniosek i dowód osobisty. Wniosek można znaleźć na stronie internetowej Starostwa Powiatowego, ale dostaniecie go również w wersji papierowej w Starostwie. Niezbędny dokument należy zanieść do Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego, który znajduje się przy ul. Papieża Jana Pawła II 9/10. Składanie wniosków możliwe jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30 w pokoju 0.36.

Jakie zniżki czekają na posiadaczy Gnieźnieńskiej Karty Seniora?

Lista partnerów zmienia się bardzo dynamicznie. Aktualnie możemy na niej znaleźć aż 59 firm, które oferują zniżki dla wszystkich posiadaczy karty. Całą listę znaleźć możecie na stronie internetowej Starostwa Powiatowego. Posiadając Kartę Seniora dostaniecie zniżki między innymi w takich miejscach jak:

  • Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie,
  • Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie,
  • MIKU Club Fitness,
  • Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji,
  • Hotel PIETRAK w Gnieźnie,
  • Apteka “Na Lecha”,
  • Salonik Fryzjerski “Zdrowy włos“,
  • TAXI OSOBOWE.

Jak więc widzicie wybór jest naprawdę spory. W programie są nie tylko muzea i ośrodki kultury, ale również hotele, restauracje i centra urody. Zdecydowanie warto więc poświęcić chwilę czasu, żeby wyrobić kartę. W szczególności, że jest ona całkowicie bezpłatna.