Rower Miejski w Gnieźnie – jak i gdzie z niego korzystać?

Wciąż rosnące ceny paliw zupełnie nie zachęcają nas do jazdy samochodami. Dodatkowo na dworze robi się coraz cieplej i wszyscy chcemy też przygotować figurę do wakacji. Z tego powodu o wiele częściej sięgamy po rowery, rolki, chodzimy na pieszo i wykonujemy dużo więcej aktywności. Co jeśli jednak nie mamy w domu własnego roweru? Nic straconego! Pamiętajcie, że w wielu miastach istnieje rower miejski. Tak jest również w Gnieźnie i dziś sprawdzimy gdzie możecie go wypożyczyć i ile się za taką atrakcję płaci.

Jak wypożyczyć gnieźnieński rower miejski?

Gnieźnieński Rower Miejski działa dzięki firmie Roovee i to właśnie taką aplikację musimy ściągnąć na telefon. Kolejnym krokiem jest założenie konta i zasilenie go odpowiednią kwotą. Żeby konto było aktywne i możliwy był wynajem roweru, musisz mieć na nim minimum 10 zł. Jeśli udało Ci się to zrobić to wystarczy już tylko znaleźć rower, zeskanować kod QR, który znajdziecie na kierownicy lub na blokadzie nad tylnym kołem. Rower się wypożyczy i możecie jechać. Na zakończenie wystarczy zamknąć blokadę tylnego koła. Nie musicie nawet nic odkliknąć w aplikacji.

O co chodzi z ROOVEE PARK?

Najprościej mówiąc, są to strefy, w których możecie bezpłatnie zostawić rower. Jeśli w pobliżu nie widzicie żadnego roovee park, albo nie jest Wam do niego po drodze, to nie martwcie się. Możecie bez problemu oddać rower w innym miejscu, ale poniesiecie za to dodatkową opłatę. Jeśli zdecydujecie się na przestawienie roweru spoza strefy Gnieźnieńskiego Roweru Miejskiego do strefy, to otrzymacie bonus, który wykorzystacie na kolejne przejazdy.

Ile kosztuje korzystanie z Gnieźnieńskiego Roweru Miejskiego?

Pierwsze 30 minut jazdy rowerem jest całkowicie bezpłatne! Jeśli zdecydujecie się oddać rower na terenie Roovee Park to nie poniesiecie żadnych kosztów. Pamiętajcie tylko o konieczności doładowania swojego konta kwotą 10 zł. Jeśli Wasze wypożyczenie będzie dłuższe niż pół godziny to z konta zostanie pobrane 5 gr za każdą dodatkową minutę. Pamiętajcie też o tym, że możecie zgarniać bonusy pieniężne za przestawianie rowerów. Nic tylko korzystać!