Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 15: cztery osoby poszkodowane, w tym jedna ciężko

Wieczór w poniedziałek, 3 czerwca, przyniósł niepokojące wiadomości dotyczące kolejnego zdarzenia drogowego. Tym razem doszło do niego na drodze krajowej numer 15.

Chwilę przed 21-tą, służby zostały powiadomione o trójkowym zderzeniu samochodów osobowych, które miało miejsce na skrzyżowaniu prowadzącym do miejscowości Lubiń. Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji, następstwem kolizji były obrażenia czterech osób. Szczególnie poważnym przypadkiem okazała się jedna z poszkodowanych osób, która została uwięziona we wraku swojego pojazdu – akcja jej wydostania zajęła kilkanaście minut.

Jak relacjonował młodszy brygadier Łukasz Michalak, zastępca komendanta KP PSP Gniezno, po przybyciu na miejsce służby natknęły się na trzy zderzone samochody osobowe oraz cztery osoby doznające obrażeń, w tym jedną zakleszczoną wewnątrz pojazdu. Pierwszym krokiem byłoby zabezpieczenie miejsca zdarzenia, a następnie uwolnienie osoby uwięzionej w samochodzie. Osoby poszkodowane zostały następnie przekazane zespołowi ratownictwa medycznego, który zorganizował ich transport do najbliższego szpitala. Cztery osoby, które doznały obrażeń w wypadku, zostały przyjęte do szpitali w Gnieźnie i Mogilnie.