Niefortunne zdarzenie na terenie gminy Kiszkowo – 11-letni chłopiec ranny w wyniku pracy z urządzeniem rolniczym

W nieszczęśliwym incydencie, który miał miejsce w południe we wtorek, 19 marca, na terenie jednej z nieruchomości w gminie Kiszkowo, doszło do poważnego wypadku. Jedenastoletni chłopiec został nieoczekiwanie ranny podczas czyszczenia działającego siewnika przez członka rodziny. Niestety, w pewnym momencie wkładając rękę do mechanizmu maszyny, uległ ona wciągnięciu przez urządzenie. Na miejscu zdarzenia obecni byli rodzice dziecka.

Po wydobyciu kończyny chłopca przez krewnego, a następnie udzieleniu pierwszej pomocy przez przybyłe na miejsce zdarzenia pogotowie ratunkowe, dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Poznaniu. Obecnie pacjent pozostaje pod stałą opieką medyczną.

Na miejscu nieszczęśliwego zdarzenia obecni byli także funkcjonariusze policji. Przeprowadzili oni oględziny miejsca wypadku oraz przesłuchali świadków incydentu. Policja prowadzi dalsze działania mające na celu ustalenie, czy doszło do narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia. Rodzice chłopca zostali poddani testowi na obecność alkoholu w organizmie. Wynik był negatywny.

Policjanci z Gniezna apelują do społeczeństwa o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pracy z maszynami rolniczymi.