Policja z Gniezna przechwyciła nielegalne produkty tytoniowe w jednym z lokalnych sklepów

W ramach działań służb porządkowych przeciwko przestępstwom gospodarczym, funkcjonariusze policji z Gniezna zdecydowali się na inspekcję jednego z miejscowych sklepów. W toku tego działania, odkryli i przejęli aż 3000 paczek papierosów oraz blisko 2,5 kg tytoniu. Co istotne, zabezpieczony asortyment nie był opatrzony obowiązkowymi, polskimi znakami akcyzy.

24-letni mieszkaniec Konina, który próbował sprzedać te produkty, musiał zmierzyć się z zarzutami wynikającymi z naruszenia art. 65 kodeksu skarbowego oraz innych przepisów. Po przedstawieniu mu zarzutów, został przesłuchany przez policję jako podejrzany. Całość materiałów zgromadzonych w tej sprawie zostały następnie przekazane do prokuratury w celu podjęcia kolejnych kroków w procesie sądowym.

Obecnie 24-latek musi liczyć się z konsekwencjami swoich działań, a konkretnie naruszeniem przepisów dotyczących przechowywania wyrobów akcyzowych bez wcześniejszego opodatkowania i oznakowania znakami akcyzy. Za te przestępstwa grozi mu surowa kara finansowa.