Bezpośrednie zderzenie samochodu z pociągiem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym

Niezapomniane wydarzenie miało miejsce po godzinie 9.00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, który znajduje się nieopodal miejscowości Obora. Konkretnie, było to na drodze wojewódzkiej numer 190, prowadzącej z Gniezna do Kłecka.

Konfrontacja doszła do skutku między kierującym samochodem marki Renault a pociągiem towarowym. Za kierownicą pojazdu znajdował się 57-letni mężczyzna z Chodzieży, który na szczęście odniósł jedynie drobne obrażenia – informuje Kamila Kozłowska, oficer prasowy straży pożarnej w Gnieźnie.

Pociąg towarowy miał za zadanie przewozić olej napędowy z Gniezna do Rejowca. Mężczyzna prowadzący samochód osobowy został hospitalizowany z powodu urazu ręki. Nie doszło do wykolejenia żadnego z wagonów. Jedynie drezyna uległa uszkodzeniu – dodaje Kozłowska.

Na podstawie wstępnych ustaleń policji, zarówno maszynista jak i kierujący autem byli trzeźwi. Wydaje się, że kierowca samochodu nie zastosował się do obowiązującego na tym przejeździe znaku stop i wjechał na tory. Działania policji na miejscu zdarzenia trwały do około godziny 13:00 – informuje policja.