Zmiana na stanowiskach komendantów w jednostkach policyjnych Gniezna

Początek nowego tygodnia, poniedziałek, zaznaczył się ceremonią przekazania obowiązków dla nowych liderów dwóch instytucji zależnych od Powiatowej Komendy Policji w Gnieźnie. Ta krótka uroczystość miała miejsce nie tylko w obecności funkcjonariuszy, ale również przedstawicieli samorządu.

Podinsp. Mieczysław Napierała obejmuje teraz stanowisko szefa Komisariatu Policji w Witkowie, zastępując poprzednika. Akt przekazania obowiązków odbył się pod czujnym okiem I zastępcy komendanta powiatowego, kom. Mariusza Masłowskiego.

Podinsp. Mieczysław Napierała jest doświadczonym funkcjonariuszem, służył bowiem w policji od 1991 roku. Jego kariera rozpoczęła się w Wydziale Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu, skąd przeniósł się do analogicznego wydziału gnieźnieńskiej komendy w kwietniu 1999 roku. Od 2007 roku pełnił różne funkcje – od asystenta po specjalistę – w Zespole Wykroczeń. W roku 2012 awansował na stanowisko zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji.

Natomiast ten sam poniedziałek obfitował w podobne wydarzenie po „drugiej stronie” powiatu, czyli w Kłecku. Tam to insp. Przemysław Kozanecki, komendant powiatowy, oficjalnie przekazał rozkaz personalny o powierzeniu obowiązków na stanowisku komendanta Komisariatu Policji kom. Bartoszowi Stankowiakowi. Także i tu ceremonii towarzyszyli nie tylko policjanci z lokalnej jednostki, ale również przedstawiciele samorządu.