Prezent o wartości 40 tysięcy złotych dla żużlowców z Gniezna od Michała Kołodziejczaka

Mimo tego, że Michał Kołodziejczak jest najbardziej rozpoznawalny za swoje zaangażowanie w protesty rolnicze, okazało się, że jego zainteresowania są o wiele szersze. Tym razem wiceminister rolnictwa zdecydował się na wsparcie sportowe. Jak podaje portal WP Sportowe Fakty, klub żużlowy Start Gniezno otrzymał od niego dar wart 40 tys. zł.

W formie prezentu, którym był silnik, Kołodziejczak wspierał potrzeby miejscowej szkółki żużlowej. Widać było również jego obecność na jednym z meczów tamtejszej drużyny, co świadczy o jego zaangażowaniu w życie klubu.

Niemniej jednak, jak podkreśla prezes klubu, Tomasz Adamski w rozmowie z WP Sportowe Fakty, rola polityka nie ogranicza się do finansowego wsparcia. Wiceminister Kołodziejczak regularnie kontaktuje się z klubem i pyta o bieżące sprawy. Jego zaangażowanie jest widoczne również we wsparciu doradczym – udziela wskazówek dotyczących funkcjonowania klubu. Co więcej, klub również korzysta z możliwości zadawania pytań i rozmawiania o różnych kwestiach z panem wiceministrem.