Tradycja Tłustego Czwartku: Koła gospodyń wiejskich z Gminy Gniezno kuszą mieszkańców słodkościami

W czwartkowe przedpołudnie, parking Urzędu Gminy Gniezno zamienił się w prawdziwą arenę smakoszy domowych wypieków. Mieszkańcy tłumnie przybyli na miejsce, by skosztować wyrobów kół gospodyń wiejskich, które już od kilku lat tradycyjnie obdarowują tłumy swoimi kulinarnymi umiejętnościami.

Ta coroczna tradycja, obchodzona w Tłusty Czwartek, przyciąga wielu lokalnych smakoszy, którzy cenią domowe wyroby. Tak było również 8 lutego, kiedy to na parkingu urzędu stanęły stoiska pełne pyszności. Słodkie produkty, bogate w kalorie, kusiły przechodniów różnorodnością i smakiem.

Na stoiskach roiło się od wyrobów wypełnionych marmoladą, dżemem, owocami, budyniem oraz różą. Nie brakowało też ciast z czekoladowym nadzieniem czy innych smakołyków. Każdy z nich był dodatkowo udekorowany posypką, polewą lub innymi cukierniczymi dodatkami. Dzięki takiej różnorodności, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Popularność tego wydarzenia potwierdzała bardzo długa kolejka, która bardzo szybko ustawiła się do stoisk. To zdecydowanie pokazuje, jak wielkim uznaniem cieszy się ta inicjatywa wśród mieszkańców Gminy Gniezno.