Interwencja strażacka w centrum Gniezna: pożar w kamienicy

Centrum Gniezna było miejscem interwencji straży pożarnej, która w środkowy poranek 1 listopada została wezwana do wielorodzinnego budynku. Wybuchł tam pożar, a sytuacja wymagała natychmiastowej reakcji służb ratowniczych.

Zdarzenie miało miejsce nieco przed 10:30, kiedy to mieszkańcy okolicznych domów zauważyli gęste kłęby dymu, które unosiły się z parterowego lokalu kamienicy zlokalizowanej przy ulicy Łaskiego. W obliczu zagrożenia, zgłosili incydent odpowiednim służbom.

Zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Gniezna szybko dotarły na miejsce zdarzenia, gdzie zastały rozwinięty już pożar. Na szczęście, mieszkańcy budynku zdążyli ewakuować się na czas. Jednak jedna osoba, podduszona dymem, potrzebowała pomocy medycznej i została przetransportowana do szpitala.

Akcja strażaków skupiła się na stłumieniu ognia i dogaszeniu elementów wyposażenia wnętrza mieszkania. Dodatkowo, wykonano procedurę oddymienia zarówno pomieszczeń, jak i całego budynku.

Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane i pozostają przedmiotem śledztwa. Na miejsce zdarzenia przybyła również policja. W trakcie trwania działań ratowniczych, ruch drogowy na ulicy Łaskiego był utrudniony i odbywał się wahadłowo.