Niezwykle groźny incydent w gminie Kłecko zakończył się aresztowaniem 33-letniego mężczyzny

Na obszarze gminy Kłecko miało miejsce przerażające zdarzenie. Napastnik próbował zamordować kobietę. Mężczyzna, który stoi za tym aktem, ma 33 lata i został już zatrzymany przez odpowiednie służby. Ze względu na powagę zarzutów, sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie śledczym. Osoba podejrzana o usiłowanie zabójstwa musi liczyć się z możliwością skazania na karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od ośmiu lat, karę dwudziestopięcioletniego pozbawienia wolności lub nawet dożywocie.

Sytuacja miała miejsce we wczesnych dniach października 2023 roku, kiedy to mieszkanka gminy Kłecko zgłosiła policji przemoc ze strony swojego 33-letniego partnera. Jednakże, w trakcie zeznań ofiary okazało się, że sytuacja jest dużo bardziej skomplikowana i poważna niż pierwotnie zakładano.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w nocy z 2 października. Sprawca zamknął swoją partnerkę w domu, a potem zaczął ją szarpać, popychać i bić. Najgorsze było jednak to, że mężczyzna usiłował udusić kobietę. Pomimo desperackich prób obrony, ofiara nie miała siły, aby się uwolnić. Zgodnie z jej zeznaniami, podczas ataku dwukrotnie straciła przytomność z powodu duszenia. W pewnym momencie udało jej się jednak uciec przez okno i na własne nogi dotarła do komendy policji. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego, który ze względu na stan zdrowia został przewieziony do szpitala. Po opuszczeniu szpitala mężczyznę czekało oficjalne przedstawienie zarzutów przez prokuraturę oraz wniosek do sądu w Gnieźnie o zastosowanie tymczasowego aresztowania. W efekcie 33-latek spędzi następne trzy miesiące w areszcie śledczym.