Nowa forma oszustwa – fałszywy Sylwester Wardęga wyłudza pieniądze

W dzisiejszych czasach przestępcy nie ustają w poszukiwaniu nowych metod wyłudzania pieniędzy od niewinnych obywateli. Do jednej z takich prób doszło, gdy starsza pani otrzymała telefon od osobnika podającego się za Sylwestra Wardęgę.

Do zdarzenia doszło we wtorek, kiedy pewna mieszkanka Gniezna zgłosiła, że otrzymała rozmowę telefoniczną od osoby twierdzącej, że jest Sylwestrem Wardęgą, popularnym youtuberem. Przypomnijmy, iż ostatnio Wardęga zaangażował się w nagłośnienie skandalu pedofilskiego PandoraGate, który dotyczył znanych polskich youtuberów. Skandal ten wywołał głośną dyskusję nawet w głównych mediach.

Oszust udający Wardęgę usiłował przekonać starszą kobietę, że jej zgromadzone środki finansowe na kontach bankowych są w realnym niebezpieczeństwie. Twierdził też, że funkcjonariusze policji prowadzą intensywne operacje mające na celu złapanie przestępców chcących ukraść jej oszczędności.

Podczas relacji zdarzenia, asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Policji w Gnieźnie, powiedziała: „77-letnia kobieta uwierzyła sprawcy udającemu zapewne policjanta i przelała swoje oszczędności oraz środki finansowe członka rodziny, które łącznie wynosiły ponad 66 tysięcy złotych na podstawione jako „bezpieczne” konto bankowe. Złodziej udający funkcjonariusza utwierdzał staruszkę, że po zakończeniu działań operacyjnych odzyska swoje pieniądze. Niestety, do tego nie doszło. Nie nawiązano z nią więcej kontaktu.”