Wypadek na drodze ekspresowej S5: pojazd uderzył w barierki

W sobotnie popołudnie, służby ratunkowe otrzymały wezwanie do interwencji na trasie ekspresowej S5, gdzie doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Wypadek z udziałem samochodu osobowego miał miejsce w obszarze położonym nieopodal MOP Łubowo, kierunek Poznań. Pierwsze doniesienia sugerują, że kierujący pojazdem utracił kontrolę nad swoim autem i doprowadził do kolizji z betonowymi barierami znajdującymi się na wiadukcie nad torami kolejowymi.

Na chwilę obecną, szczegółowe przyczyny tego incydentu są badane przez odpowiednie służby śledcze. Natychmiast po otrzymaniu informacji o wypadku, na miejscu zdarzenia pojawiły się jednostki Policji, Straży Pożarnej z OSP Łubowo oraz Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza (JRG) z Gniezna. Ich priorytetem było zarówno udzielenie pomocy poszkodowanemu kierowcy, jak i przywrócenie sprawności ruchu na trasie ekspresowej.

Wypadek wydarzył się 21 października krótko po godzinie 12:00 w okolicy MOP Łubowo. Pierwsza jednostka ratownicza, która dotarła na miejsce, odnotowała obecność rozbitego pojazdu i poszkodowanej osoby. Kierowca samochodu został natychmiast przejęty przez zespół ratownictwa medycznego, który udzielił mu pierwszej pomocy. Obecnie nie są znane szczegółowe informacje na temat stanu zdrowia poszkodowanego.