Trzy miesiące aresztu dla złodzieja skradzionych pamiątek z Gniezna

Na okres trzech miesięcy do aresztu został osadzony 31-letni mężczyzna, odpowiedzialny za kradzież dokonaną w jednym z gnieźnieńskich sklepów. Złodziej został ujęty i zatrzymany podczas akcji poszukiwawczej.

Wtorkowe popołudnie 17 października stało się areną nietypowego wydarzenia. Sklep w Gnieźnie, oferujący różnego rodzaju pamiątki, gościł w swoich progach mężczyznę, którego zachowanie szybko zwróciło na siebie uwagę. Na oczach sprzedawczyni zaczęło dochodzić do kradzieży – mężczyzna wkładał do reklamówki znajdujące się tam czapki oraz nerki.

Jak relacjonują funkcjonariusze policji, ekspedientka podejrzewała, że intruz może opuścić sklep bez płacenia za włożone do reklamówki towary. Postanowiła więc zareagować. Wyrwała z jego ręki dwie czapki, które próbował ukraść. Mimo to mężczyzna nie rezygnował – odepchnął kobietę i szybkim krokiem opuścił sklep, zabierając ze sobą skradzione przedmioty. Ich wartość wynosiła około 900 złotych.

Sprzedawczyni, niezwłocznie po incydencie, skontaktowała się telefonicznie z policją, informując o zaistniałej sytuacji.