Włamania do kiosku i maszyn do gier w Wągrowcu – policja wyjaśnia okoliczności

W drugiej połowie września, w małym mieście Wągrowiec, doszło do serii włamań. Zdaniem policjantów z lokalnej komendy, przestępcy odpowiedzialni za te zdarzenia zdecydowali się na zdobycie łupu poprzez naruszenie bezpieczeństwa dwóch różnych obiektów.

Pierwszym był kiosk usytuowany przy ulicy Lipowej w Wągrowcu. W nocy z 22 na 23 września, sprawcy sforsowali ochronne rolety i okna budynku. Następnie, z jego wnętrza wynieśli papierosy różnych marek, czym przysporzyli sobie znaczące straty finansowe.

Nie tylko kiosk padł ofiarą złodziei. Na terenie miasta znajdują się także urządzenia do gier, takie jak cymbergaj czy koszykówka, które najczęściej można spotkać nad morzem czy na deptakach w turystycznych miejscowościach. Te, które zostały obiektem działania przestępców, stoją przy klubie zlokalizowanym nad jeziorem Durowskim.

Podczas kolejnej nocy, 25 września, kilka minut po północy, jeden z mieszkańców powiadomił funkcjonariuszy o osobach, które ponownie próbowały włamać się do kiosku przy ulicy Lipowej – tego samego, który był celem włamania 2 dni wcześniej. Włamywacze postanowili zaryzykować i zobaczyć, czy szczęście jest po ich stronie. Oprócz papierosów, zdecydowali się na zrabowanie kartek zdrapki LOTTO.