Zdarzenie drogowe w Działaniu: sześciolatek na rowerze potrącony przez samochód

W poniedziałkowe popołudnie, tuż po godzinie 16.00, na ulicach miasta Działanie doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Jak ustalili na miejscu policjanci, sześcioletni chłopiec, który kierował swoim rowerem, niespodziewanie wyjechał z terenu prywatnej nieruchomości. Jego droga krzyżowała się z trasą jednego z samochodów – BMW, które prowadziła 31-letnia kobieta z pobliskiej gminy Kłecko.

Jak podkreśla policja, kierująca samochodem nie miała możliwości wykonania manewru pozwalającego uniknąć kolizji. W rezultacie doszło do potrącenia młodego cyklisty. Po zdarzeniu sześciolatek został natychmiast przetransportowany do szpitala w Poznaniu w celu przeprowadzenia gruntownych badań medycznych. Niewielki rowerzysta poruszał się bez nadzoru osoby dorosłej w momencie wypadku.

Sprawę bada teraz policja, starając się wyjaśnić czemu mały chłopiec poruszał się samotnie po ulicy. Funkcjonariusze zaapelowały do opiekunów o zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci podczas ich zabawy, przypominając jak niebezpieczne może okazać się nawet krótkotrwałe zaniedbanie. Ta chwila nieuważności może prowadzić do poważnych wypadków z tragicznymi konsekwencjami.