Test profesjonalizmu: Służby ratunkowe w akcji na drodze ekspresowej S5

Wczoraj, podczas porannych godzin, służby ratunkowe musiały stawić czoła kolejnemu wyzwaniu. Tym razem ich profesjonalizm i zdolność do radzenia sobie z trudnymi sytuacjami zostały sprawdzone na drodze ekspresowej S5. Sytuacja ta miała miejsce nieopodal węzła Wierzyce, a kierowcy zmierzali w stronę Poznania.

O godzinie 9:35 rano, normalny przebieg ruchu na wspomnianej trasie został nagle przerwany. Doszło do kolizji pomiędzy samochodem dostawczym a pojazdem technicznym, który był wyposażony w specjalistyczne lampy ostrzegawcze. Te ostatnie mają za zadanie informować o prowadzonych pracach drogowych. Niestety incydent ten powodował znaczne utrudnienia w ruchu drogowym i spowodował pojawienie się wielkiego korka.

Bezzwłocznie na miejsce zdarzenia ruszyli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej działającej w Gnieźnie oraz członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Łubowa. Ich priorytetowym zadaniem było zabezpieczenie terenu wokół miejsca kolizji oraz udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy samochodu dostawczego. Dzięki ich szybkim i precyzyjnym działaniom poszkodowany mógł być przewieziony do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Gnieźnie. Na szczęście, nie odniósł on poważnych obrażeń.