Celebracja 15. Pojedynku Sportowo-Rekreacyjnego ROD w Gnieźnie

W sobotę, 3 września 2023 roku, w Gnieźnie przy ulicy Orcholskiej na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych (ROD), odbyło się uroczyste świętowanie XV edycji Pojedynku Sportowo-Rekreacyjnego ROD. Była to impreza pod szczególnym patronatem Prezydenta Miasta Gniezna.

Pojedynek został pomyślnie zorganizowany przez połączone siły Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan i ROD imienia Grodu Lecha. Wsparcie dla wydarzenia zapewnili również Kolegium Prezesów ROD oraz Urząd Miejski w Gnieźnie. Jak co roku, ekipy rywalizowały o przechodni puchar ufundowany przez posła na Sejm RP – Tadeusza Tomaszewskiego. Dyplomem zwycięstwa w poprzednim roku mógł się pochwalić Ogród im. Marcinkowskiego, który tym razem przekazał przechodni puchar do rąk triumfatorów tegorocznej edycji.

W przyjemnym otoczeniu plenerowym ROD imienia Grodu Lecha i korzystając z dogodnych warunków pogodowych, zmagało się ze sobą dziesięć drużyn działkowców. Reprezentacje pochodziły z terenów miasta i powiatu gnieźnieńskiego oraz powiatu słupeckiego. Na liście startowej znalazły się ogrody: ROD Gród Lecha, Marcinkowski, Pszczółka Maja, 1000 –lecia, Winiary, Leszka Białego, Piastów, Wspólnota w Gnieźnie, ROD Lotnictwa Polskiego z Witkowa oraz ROD Róża ze Słupcy.