Niespodziewane zakończenie kradzieży ze sklepu w Gnieźnie

Artykuły spożywcze o dużej wartości zostały skradzione z pewnego sklepu. Sprawę podjęli policjanci z Gniezna, którzy zdołali nie tylko zidentyfikować, ale również zatrzymać złodzieja i postawić mu zarzuty. Przypomnijmy, że za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje surową karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Artykuły spożywcze o dużej wartości zostały skradzione z jednego ze sklepów. Dzięki skutecznej pracy policjantów z Gniezna, złodziej nie tylko został zidentyfikowany, ale także aresztowany. Zarzuty, które mu postawiono, są poważne.

We wtorek rano, 22 sierpnia, Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie została powiadomiona przez właściciela sklepu o włamaniu do jego sklepu położonego na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego na Kalinie. Jak się okazało, złodziej dostał się do wnętrza przez wybite okno w drzwiach wejściowych. Kradzież obejmowała wyroby tytoniowe, alkohol oraz kasetkę z pieniędzmi, co spowodowało znaczne straty dla właściciela. Zrozpaczony poszkodowany zaapelował do okolicznych mieszkańców i poprzez media społecznościowe prosił o pomoc w ujęciu „tego wyjątkowo paskudnego złodzieja”.

Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce zdarzenia i rozpoczęli czynności śledcze. W działaniach uczestniczył technik kryminalistyki oraz policyjny pies tropiący. Policjanci przepytywali również mieszkańców z okolicy. Szczególną uwagę przykuło nagranie z kamer monitoringu znajdujących się w sklepie, na którym udało się uchwycić moment kradzieży.