Jak spędzić czas z dzieckiem?

Dzisiaj w całej Polsce świętowany jest Dzień Dziecka. To bez wątpienia jedno z najbardziej ulubionych świąt dedykowanych dzieciom. Nic w tym dziwnego, ponieważ święto kojarzone jest z prezentami oraz wspólnie spędzonym czasem z rodzicami. W tym wyjątkowym dniu warto sprawić, żeby dziecko poczuło się wyjątkowo. Warto ten czas spędzić w nietuzinkowy sposób.

 

Mieszkańcy naszego miasta podzielili się z nami podpowiedziami, w jaki sposób można kreatywnie spędzić Dzień Dziecka. Dziś przedstawiam kilka propozycji. Maluchy z pewnością ucieszą się ze wspólnych zabaw w kuchni podczas wyrabania pieczątek z ziemniaków, robienia biżuterii z makaronu, upieczenia ciasteczek. Świetnie sprawdza się również praca nad wspólną pizzą!

 

W domu można również pobawić się papierem w wykonanie origami lub pograć w „Państwa Miasta”. Nieustającą popularnością na przestrzeni lat cieszą się: kalambury, kółko i krzyżyk, gra w skojarzenia, statki, zamiana ról, budowa bazy, zabawa w chowanego, gry planosze. Jak się okazuje możliwości jest wiele! Tylko od rodziców i dzieci zależy jak bardzo kreatywne będzie wspólne spędzenie wolengo czasu.