Wakacje w naszym regionie!

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, warto już dziś zaplanować nadchodzące wakacje. Jak się okazuje, wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę. Piękno można znaleźć tuż za rogiem!

 

Gniezno położone jest w Wielkopolsce w zachodniej części Polski. Region oferuje wiele atrakcji i miejsc do odwiedzenia podczas wakacji. Dziś podpowiadamy, gdzie się udać. Zdecydowanie w Wielkopolsce można zorganizować niskobudżetową wycieczkę z ciekawymi atrakcjami.

Na pierwszym miejscu trasy wycieczkowej z pewnością powinien znaleźć się Poznań, który jest stolicą Wielkopolski. To dynamiczne miasto o bogatej historii i kulturze. Można zwiedzić tutaj Stary Rynek z charakterystycznym ratuszem oraz odwiedzić Katedrę św. Piotra i Pawła. Na Starym Rynku warto poczekać do 12:00, aż ukażą się „Koziołki” na ratuszu. Warto też wybrać się na spacer nad brzegiem rzeki Warty lub odwiedzić Jezioro Maltańskie.

W Wielkopolsce można wybrać się do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Dla osób kochających archeologię polecamy Biskupin! To replika pradawnego grodziska kultury łużyckiej, która zachwyca swoim historycznym znaczeniem i rekonstrukcjami drewnianych domów. Jeżeli interesujesz się sztuką i przyrodą warto odwiedzić Rogalin. Znajduje się tam zamek z pięknym parkiem, w którym rosną potężne dęby. Park ten jest również znany z kolekcji malarskiej, która obejmuje dzieła takich artystów jak Rembrandt czy Rubens.

Jeśli nie masz ochoty na wyjazd poza miasto warto rozejrzeć się co warto zobaczyć w samym Gnieźnie. W końcu nasza miejscowość to miasto pełne historii i dawnej polskiej tradycji. Można tutaj odwiedzić katedrę gnieźnieńską, gdzie koronowano pierwszych polskich królów, a także zobaczyć Zamek Królewski. Spacerując po starówce można poczuć wyjątkową atmosferę tego miejsca.