Orszak Trzech Króli w Gnieźnie

Po raz kolejny ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli! Zachęcamy do udziału w wydarzeniu.

W piątek dnia 6 stycznia 2023 roku w naszym mieście zorganizowany zostanie Orszak Trzech Króli. Orszak to już tradycja w naszym mieście. Wygląda na to, że na stałe zapisał się na kartach kalendarza wydarzeń naszego miasta. W tym dniu mieszkańcy miasta wspólnie przejdą przez ulice Gniezna w celu symbolicznego przywitania narodzonego Jezusa Chrystusa.

Wyjątkowego charakteru wydarzeniu nadają stroje, w które przebierają się uczestnicy. Każdego roku pośród tłumu można zobaczyć anioły, diabły, królów, rycerzy, damy, pastuszków. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszyć będzie hasło pt. „Niech prowadzi nas gwiazda!”. Każdy z uczestników nadchodzącego orszaku otrzyma papierową koronę.

Orszak rozpocznie się na placu za Powiatowym Urzędem Pracy oraz za Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie, które znajduje się przy ulicy Sobieskiego. Start wydarzenia zaplanowany został na godzinę 13:30. Orszak kierować się będzie w stronę Katedry.