Jak wygląda rynek fotowoltaiki w Gnieźnie?

Czy ostatnio, jadąc przez miasto, zauważyłeś, że z dnia na dzień coraz więcej domów posiada panele fotowoltaiczne? To zupełnie nic dziwnego. Jest to rozwiązanie energetyczne, które na przestrzeni ostatnich lat króluje w polskich gospodarstwach domowych i wcale nie zanosi się na zmiany.

Panele słoneczne niosą ze sobą niezwykle wartościowe pozytywy, które bez wątpienia poprawią jakość Twojego życia codziennego. Warto wspomnieć też, że system w żaden sposób nie wpływa na otaczające go środowisko naturalne, a nawet można poddać go recyklingowi. Jednak zanim do tego recyklingu przejdzie, możesz liczyć na jego niezawodną pracę przez bardzo długie lata.

Panele słoneczne Gniezno – jaką firmę wybrać?

Fotowoltaika Gniezno, jak sprawy mają się w naszym mieście? W województwie wielkopolskim można znaleźć wielu wykonawców, zajmujących się panelami fotowoltaicznymi, jednak nie każdy jest w stanie odpowiedzieć na nasze potrzeby. Przy wyborze docelowej firmy należy kierować się ilością usług, które dana firma oferuje. Warto znaleźć firmę, która zaopiekuje się nami kompleksowo, od przygotowania całego projektu, po monitoring wydajności, czy też gwarancję. Jedną z wielkopolskich firm, która oferuje właśnie tak kompleksowe usługi jest np. Solarcon. Firma ma wyjątkowo ciekawą ofertę, ponieważ zawiera wszystkie najprzydatniejsze aspekty dla przyszłego posiadacza fotowoltaiki, nie zabraknie tam też wysoko wykwalifikowanej kadry fachowców.

Zapamiętaj, że jakość przeprowadzonego montażu to późniejsza gwarancja niezawodności i bezawaryjności modułów. 

Czy fotowoltaika w Gnieźnie jest nadal tak opłacalna?

Jasne, że tak! Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że, jak dotychczas, jest to najlepszy moment na podjęcie decyzji o inwestycji. Każdy z nas zetknął się w ostatnim czasie z szalejącymi podwyżkami za prąd, a fotowoltaika to furtka, która może nas od nich uchronić. 

Pewnie nie raz w Twoim mieście doszło do przerwy w dostawie prądu, jednak jeśli produkujesz swój własny, takie awarie nie mają na Ciebie wpływu. System daje Ci nie tylko ogrom oszczędności, ale także niezależność np. od tego typu sytuacji losowych. 

Nie zapominajmy także, że fotowoltaika, w znacznym stopniu, zwiększa wartość naszej nieruchomości pod względem finansowym i wizualnym. 

Jak wszyscy wiemy, Gniezno znajduje się w województwie wielkopolskim, co to dla nas znaczy?

Mieszkańcy województwa wielkopolskiego mogą śmiało być dumni ze swoich osiągnięć w kwestii fotowoltaiki. W rankingu całego kraju, zaraz po województwie mazowieckim, Wielkopolska zajmuje drugie miejsce w ilości zdobytych dofinansowań z programu Mój Prąd. Nie można nie wspomnieć o drugim miejscu w produkcji OZE w Polsce.

Polska znajduje się w klimacie umiarkowanym, jednak mimo to nie możemy narzekać na brak wystarczającej ilości słońca. W skali roku, nasłonecznienie w kraju wynosi 1000-1100 kWh, co przynosi nam dobry i w pełni wystarczający do produkcji energii wynik.

Oczywistym faktem jest to, że panele fotowoltaiczne będą najwydajniej pracować latem. Jeśli ciepło na zewnątrz połączymy z wydłużonym dniem, to otrzymamy warunki idealne. Podczas letnich dni możemy otrzymywać nadwyżki energii, więc warto zainwestować w magazyn energii. Takie rozwiązanie bez wątpienia przyda się w okresie jesienno-zimowym, kiedy naturalnie wydajność paneli zacznie spadać.