Dzień Psa w Gnieźnie

Pies przez wielu nazywany jest najlepszym przyjacielem człowieka. Są opisywane jako lojalne, inteligentne, wierne i kochające. Psy również mają swoje święto. 26 sierpnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Psa, z tej okazji Gniezno przygotowało niespodziankę dla wszystkich miłośników tych zwierząt, lecz nie w piątek, a niedzielę 28 sierpnia.

Międzynarodowy Dzień Psa w Gnieźnie

Wszyscy właściciele psów lub po prostu miłośnicy tych czworonogów zaproszeni są na nowy wybieg dla psów przy jeziorze Jelonek w niedzielę o godzinie 17:00. Uczestnicy będą mogli stworzyć gryzak lub inną zabawkę dla swojego pupila, upiec psie ciastko, obejrzeć prezentację psów albo wziąć udział w konkursach, w których przewidziane są nagrody.

Będą tam obecni także przedstawiciele schroniska z Gniezna, którzy opowiedzą o adopcji. Zachęcamy również do wsparcia działalności tej organizacji.

Zaczęło się od Colleen Paige

Międzynarodowy Dzień Psa został ustanowiony w 2004 roku dzięki Calleen Paige, która jest amerykańską działaczką na rzecz praw zwierząt. 26 sierpnia to dzień, w którym jej rodzina adoptowała pierwszego psa. W Polsce Dzień Psa obchodzony jest głównie 1 lipca, ale sierpniowa data również zyskuje na popularności.

Adopcja psa

W schroniskach umiera co czwarte zwierzę, adoptując psa, można mu uratować życie i zyskać wiernego przyjaciela. Wybierając psa ze schroniska, możemy zdecydować, jaki charakter zwierzaka nam odpowiada. Wolontariusze i pracownicy schronisk spędzają z nimi wiele czasu i mogą dużo opowiedzieć o jego zachowaniu. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na adopcję psa, zachęcamy do wsparcia schronisk.