Wrzesień z nauką programowania

Już w sobotę startuje kolejna, czyli jedenasta edycja warsztatów „Koduj z Gigantami”. To największe w kraju bezpłatne zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży.

Program zajęć „Koduj z Gigantami”

W tym programie mogą wziąć udział dzieci oraz młodzież w różnym wieku. Zajęcia będą odbywać się przy użyciu popularnych gier komputerowych, aplikacji oraz języków programowania. W tym roku będą przedstawione również zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem.

Młodsi uczestnicy warsztatów wezmą udział w zajęciach programowania w języku Scratch oraz popularnej wśród dzieci gry Minecraft. Dzieci w wieku od 10 do 12 lat także będą korzystać z języka Scratch, ale będą miały też do wyboru zajęcia w środowisku App Inventor. Zajęcia będą prowadzone również zdalnie i w takim przypadku do wyboru będą warsztaty z tworzenia stron internetowych.

Starsi uczestnicy zajęć będą uczyć się programowania w językach, które są powszechne w branży IT, czyli C# oraz Python. Dowiedzą się również jak tworzyć generatory haseł czy aplikacje blokujące reklamy. To wszystko dla młodzieży w wieku 13-19 lat.

Cały wrzesień nauki programowania

Jedenasta edycja programu „Koduj z Gigantami” rozpocznie się 3 września, a zakończy 25 września. Zapisy już trwają, a zarejestrować się można na stronie internetowej programu. Na wszystkich uczestników czekają upominki przygotowane przez organizatorów.