Weekend pod znakiem fantastyki

Prelekcje, konkursy, karaoke, gry planszowe, wystawy- to zaledwie ułamek z wszystkich atrakcji dostępnych na Konwencie Fantastyki Fantasmagoria. Fantasmagoria to gnieźnieński klub fanów fantastyki i kultury popularnej. Klub ten w kwietniu obchodził jubileusz dziesięciolecia, a weekendowy konwent jest organizowany po półtorarocznej przerwie.

Na tegorocznym konwencie nowościami będą sala Touhou, czyli coś dla fanów gier niezależnych i Strefa Barbarzyńców, która będzie salą z grami figurkowymi. W Strefie Barbarzyńców będzie można spróbować swoich sił w grach „Masters of the Universe: Battleground” oraz „Heroes of Might & Magic 3: The Board Game”.

Konkurs Cosplay oraz wybitni goście

W sobotę na Dziedzińcu Starego Ratusza odbędzie się Konwentowy Konkurs Cosplay. Cosplay to nic innego jak wcielanie się w fikcyjne postacie. Uczestnicy konkursu muszą zaprezentować własnoręcznie wykonane stroje, a w jury zasiądą dwie cosplayerki Arshania i Yuki, fotografka Blue Hunter oraz choreografka Paulina Lewandowska. Tematy strojów może być bardzo rozległa- postacie z gier, filmów, seriali, ma być po prostu fantastycznie.

W czasie wydarzenia swoje prelekcje wygłoszą Agnieszka Hałas, Anna „Cranberry” Nieznaj, Maciej Głowacki oraz Witold Jabłoński, czyli pisarze poruszający się po gruncie fantastyki.

Impreza będzie trwać trzy dni, od najbliższego piątku do niedzieli. Wstęp na imprezę jest darmowy, ale wcześniej trzeba się zarejestrować. Szykuje się wspaniały weekend dla fanów fantastyki.