Niezwykły koncert w Latarni

Latarnia na Wenei to plenerowy, letni dom kultury przy jeziorze Jelonek, to właśnie tam odbędzie się koncert artystki pochodzącej z Ukrainy. Wydarzenie odbędzie się w piątek, w pierwszy dzień lipca o godzinie 19, a wstęp będzie całkowicie bezpłatny.

SVET, bo to ona wystąpi w Latarni, porusza się w obrębie wielu stylów muzyki, od rapu do gry na skrzypcach, a nawet spoken word, czyli poetycki performans, który opiera się głównie na wierszu oraz walorach estetycznych wykonawcy, w dosłownym tłumaczeniu oznacza słowo mówione. SVET to poetka i muzyczka pochodząca z położonego na wschodzie Ukrainy Donbasu.

SVET nie będzie jedyną artystką, którą zobaczymy na koncercie, bo zaraz po niej na scenie pokażą się Magik Dyspozytor, kochambezn0 oraz MERIT, czyli miejscowe trio raperskie.

Inne wydarzenia

Latarnia zaprasza również na inne eventy odbywające się w weekend. W sobotę o godzinie 11:00 warsztaty z robienia lampionów „Światło Latarni” prowadzone przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy „Tęcza”. O godzinie 17 tego samego dnia będzie można wziąć udział w warsztatach tanecznych z Oskarem Malinowskim. W niedzielę w godzinach 15-19 będzie trwać bazar odzieżowy, czyli kiermasz ubrań używanych.