W Gnieźnie można znaleźć plan filmowy

Od zeszłego piątku 4 lutego mieszkańcy Gniezna mogą podziwiać kręcenie filmu fabularnego w mieście. Największe utrudnienia występują na ul. Dalkowskiej i św. Wawrzyńca. Z tego powodu mieszkańcy nie mogą zaparkować na wyżej wymienionych ulicach, ani przechodzić drogami. 

Jak wygląda Gniezno podczas nagrań?

Niecodziennym widokiem będzie brak standardowych znaków drogowych, które musiały być usunięte w czasie kręcenia filmu. Dodatkowo ekipa realizacyjna zadbała o zasłonięcie anten satelitarnych i innych współczesnych elementów krajobrazu. Na filmie nie zobaczymy również numerów budynków. Wszystko dlatego, że jego akcja dzieje się w 1986 roku, kiedy miasta wyglądały zdecydowanie inaczej.

W piątek można było obserwować przejazd specjalnego pojazdu z przyczepą. Na niej znajdował się zabytkowy samochód. Żeby jeszcze bardziej upodobnić Gniezno do miasta z lat 80. postawiono budkę telefoniczną i stare znaki drogowe. Dodatkowo jeden z lokali zyskał wygląd dawnego sklepu mięsnego. W poniedziałek za to ulicami miasta przejechał samochód milicyjny. W czasie nagrań Policja blokowała możliwość wjazdu na zajęte ulice i pilnowała, aby żaden samochód nie był tam zaparkowany.