Sprawdź jakie zwierzaki czekają na adopcję w Gnieźnie cz.1

Coraz częściej możemy spotkać się z hasłem: nie kupuj, adoptuj, które ma zachęcać do brania pod swój dach psy ze schroniska. W wielu polskich miastach działają fundacje, które starają się zapewnić jak najlepsze warunki dla bezdomnych psów i kotów. Istnieją też schroniska, które często są pierwszym miejscem, do którego trafia znaleziony bezdomny zwierzak. Zima to szczególnie trudny czas dla czworonożnych przyjaciół. Często w schroniskach psy mieszkają na zewnątrz w budach. Mimo tego, że przyjeżdżają na miejsce wolontariusze, którzy spacerują ze zwierzakami i próbują im pomóc, to jest to wciąż schronisko. Często psy narażone są na ciągły stres, hałas i zimno. W Gnieźnie w schronisku na adopcję czekają aż 34 psy. Pamiętajcie, że zwierzak to nie tylko najlepszy przyjaciel, ale też ogromna odpowiedzialność i zanim zdecydujecie się na wzięcie jednego psiaka do domu to powinniście dobrze to przemyśleć. Dziś przedstawimy Wam podopiecznych gnieźnieńskiego schroniska – być może znajdziecie tu swojego najlepszego przyjaciela.

Marcel

6-letni pies, który uwielbia chodzić na spacery i świetnie zachowuje się na smyczy. Z nieufnego psiaka zmienił się w pieszczocha, który cierpliwie czeka na swojego człowieka. Może to właśnie Ty postanowisz podarować mu dom?

Iwo

5-letni podopieczny schroniska, który wręcz tryska energią. Jeśli jesteś aktywny i będziesz mógł poświęcić więcej czasu na spacery, opiekę i ćwiczenia, to z pewnością Iwo pokaże swoją dobrą stronę. Początkowo jest dosyć nieufny i potrzebuje trochę czasu na poznanie człowieka, ale bardzo szybko się uczy.

Dyzio

To jeszcze psie dziecko, które ma niewiele ponad rok. Z tego powodu jest wulkanem energii i wszędzie go pełno. Uwielbia pieszczoty i szuka swojej własnej kanapy, na której będzie mógł przytulać się do człowieka. Nie ma problemu z chodzeniem na smyczy i kocha spacerować. Kto podaruje Dyziowi dom?

Bisia

5-letnia suczka, która w schronisku nie czuje się dobrze. Jest bardzo niepewna i trochę lękliwa. Właśnie dlatego potrzebuje opiekuna, który poświęci dużo czasu na pokazanie jej, że świat nie jest straszny. Może to właśnie Ty stworzysz dla Bisi dom i nauczysz pewności siebie?

Czarna

6-letnia podopieczna schroniska, która podobnie jak Bisia jest lękliwym pieskiem. Potrzebuje opiekuna cierpliwego, który będzie z nią ćwiczył i nie będzie wymagał od razu zbyt wiele. Niepewne i lękliwe pieski bardzo przeżywają pobyt w schronisku. Może Ty podarujesz dom Czarnej?