Jaki Program WOŚP zaplanował sztab w Gnieźnie?

Jak co roku Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest równoznaczny z wieloma atrakcjami. Nie inaczej będzie również w tym roku w Gnieźnie. Pomimo pandemicznej atmosfery możemy spodziewać się dużo rozrywki. Sprawdźmy co zaplanował dla nas gnieźnieński sztab.

Stary Ratusz

W Starym Ratuszu wydarzenia będą odbywały się w niedzielę w godzinach 10:00-15:00. Wszyscy zainteresowani mogą wybrać się na warsztaty pod tytułem “Karnawał na Hawajach”. To właśnie podczas nich dzieci będa mogły samodzielnie zrobić hawajskie spódniczki, kalejdoskop albo kolorowe okulary. Oprócz tego atrakcją będzie hawajska wystawa. Dodatkowo będzie można spędzić czas przy grach planszowych albo na spotkaniu rodzinnym.

Na gnieźnieńskich ulicach będzie można zobaczyć jeżdżący “Muzyczny autobus”. Podróżować nim będą gnieźnieńscy muzycy i będzie on jeździł w godzinach 10:00-15:00. Jeśli interesuje Was temat morsowania to zapraszamy nad Jezioro Winiary o godzinie 11:00. To właśnie tam odbędzie się tegoroczne morsowanie dla WOŚP.

Koncerty

Oczywiście finał WOŚP to też koncerty. W tym roku zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Centrum Kultury Scena To Dziwna w godzinach 15:00-18:00. To właśnie tam usłyszeć będzie można koncert zespołu FanArt. Oprócz niego na scenie wystąpi również gościnnie Barbara Parzęczewska. Poza koncertem w eSTeDe odbędą się aukcje charytatywne.

Klasycznie o 20:00 rozbłyśnie na niebie “Światełko do nieba”. W tym roku fajerwerki zostaną puszczone spod amfiteatru eSTeDe. Tam też o 20:15 pojawi się gwiazda wieczoru – zespół SEXBOMBA.

Oprócz wymienionych wyżej wydarzeń odbędzie się tradycyjny bieg “Z Pierwszej Stolicy do Stolicy”. Jego uczestnicy wystartują dzień przed Finałem – w sobotę 29 stycznia o godzinie 9:00. Co ciekawe, jednym z uczestników będzie sam Prezydent miasta Gniezno – Tomasz Budasz.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w przygotowanych przez gnieźnieński sztab atrakcjach i oczywiście do wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.