Anna & Anna – zapraszamy na Fabularyzowany koncert w Gnieźnie

Już 23 stycznia w Gnieźnie będzie miało miejsce coś całkowicie innego niż to, co dotychczas mogliście zobaczyć. Jeśli jesteście fanami Anny German i Anny Jantar to nie możecie tego przegapić. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Auli Szkoły Pomnik w I Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie.

W trakcie koncertu zobaczyć będziemy mogli 15-osobową orkiestrę pod przewodnictwem dyrygenta Jarosława Barów, który jednocześnie wyreżyseruje całe wydarzenie. Na scenie w rolę Anny German wcieli się Aleksandra Seredyńska, a jako Annę Jantar ujrzymy Monikę Szczot.

Anna German

Można by o niej pisać bardzo dużo, ponieważ wiele się w jej życiu wydarzyło i wiele osiągnięć muzycznych ma na swoim koncie. Śpiewała w siedmiu różnych językach a płyty wydawała po polsku, rosyjsku i włosku. Na scenie zadebiutowała w 1960 roku, a jej piosenki śpiewane są do dziś. Najpopularniejsze hity zaśpiewa Aleksandra Seredyńska. Usłyszeć będziemy mogli między innymi „Tańczące Eurydyki”, „Bal u Posejdona”, „Wróć do Sorrento”, i „Człowieczy los”.

Anna Jantar

Prawdopodobnie każdy w Polsce zna jej piosenki „Tyle słońca w całym mieście” i „Nic nie może wiecznie trwać”. Uważana była za ikonę polskiej muzyki pop. Początkowo występowała razem z zespołem Waganci, od 1972 roku rozpoczęła karierę solową. Jej popularność na dobre rozpoczęła się rok później, kiedy wystąpiła na IX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Koncertowała na całym świecie. Nagrywała piosenki solowe, ale również z innymi artystami, na przykład z zespołem Budka Suflera i Perfect. Podczas nadchodzącego koncertu Monika Szczot zaśpiewa nie tylko te radosne piosenki, ale również te pełne melancholii, jak na przykład: „Tylko mnie poproś do tańca”, „Moje największe marzenie”, czy „Nie wierz mi, nie ufaj mi”.

Oprócz wysłuchania utworów artystek będziemy mogli poznać ich wspomnienia i historię. Zostaną pokazane fragmenty ich biografii i marzenia. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. Bilety można kupić już przez internet w cenie 90-110 zł.