Co robić w wolnym czasie w Gnieźnie?

Planujecie weekendowy, albo jednodniowy wyjazd do Gniezna i nie wiecie na co przeznaczyć wolny czas? A może będziecie tylko przejeżdżać przez to miasto i chcecie szybko zwiedzić najważniejsze punkty? Trafiliście więc na dobrą stronę, bo zaraz przedstawimy TOP 5 miejsc w Gnieźnie, które są warte odwiedzenia.

Katedra i Drzwi Gnieźnieńskie

Czyli najważniejsze miejsce w całym mieście to Katedra. Mimo, że może być ona zatłoczona w weekendy to warto do niej wejść. Zwiedzanie Katedry jest bezpłatne, ale musicie liczyć się z kosztami za poszczególne miejsca. Zapłacić trzeba za obejrzenie Drzwi Gnieźnieńskich, ale zdecydowanie warto. Jeśli macie więcej czasu to możecie przejść się także przez podziemia Katedry i wejść na taras widokowy. Dla zainteresowanych wszystkimi dodatkowymi wejściami dostępny jest Karnet w atrakcyjnej cenie.

Parowozownia

To gratka dla wszystkich fanów pociągów. Ucieszyć się z takiej atrakcji powinny też dzieci. Zwiedzanie odbywa się zawsze z przewodnikiem, można więc dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat kolei. Warto jednak wcześniej sprawdzić w jakie dni dostępne jest zwiedzanie obiektu, ponieważ sezon zimowy rządzi się swoimi własnymi prawami.

Muzeum Początków Państwa Polskiego

Jeśli interesuje Was historia to zdecydowanie powinniście wybrać się do tego Muzeum. Oprócz stałych wystaw z gnieźnieńską ceramiką i sztuką romańską często pojawiają się wystawy czasowe. Aktualne informacje na ich temat znajdziecie na stronie internetowej Muzeum.

Muzeum Zabytków Kultury Technicznej

Było coś dla fanów pociągów, znajdzie się więc też coś dla pasjonatów motocykli i innych zabytków z poprzedniego wieku. Znajdziecie tam naprawdę wiele przedziwnych urządzeń, które kiedyś służyły naszym dziadkom i pradziadkom w codziennym życiu. Podróż po tym Muzeum może być niezwykle sentymentalna. Ciekawie byłoby wybrać się do niego ze starszym pokoleniem, które z pewnością miałoby niejedną anegdotę na temat oglądanych sprzętów.

Gnieźnieńskie króliki

Wrocław ma swoje krasnale, a Gniezno… króliki. 15 rzeźb ukrytych jest na Trakcie Królewskim wraz z 5 rzeźbami władców Polski i 4 makietami miasta. Aby dobrze odnaleźć się na trakcie i na pewno nie ominąć żadnego królika, warto ściągnąć darmową aplikację “Królika GOń” lub wziąć specjalną mapkę z informacji turystycznej.

Mamy nadzieję, że teraz Wasza wizyta w Gnieźnie będzie o wiele łatwiejsza do zaplanowania i zorganizowania. Pamiętajcie też, żeby wcześniej sprawdzić godziny otwarcia poszczególnych atrakcji, żeby potem nie rozczarować się jak będą zamknięte.