Już dziś Koncert Kolęd i Pastorałek w Gnieźnie

Być może nie dla każdego jest to oczywiste, ale styczeń to miesiąc, kiedy w wielu miastach odbywają się Koncerty Kolęd i Pastorałek. Nie mogło też zabraknąć tego wydarzenia w Gnieźnie. Już dziś – w sobotę 22 stycznia odbędzie się taki właśnie Koncert. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na 17:00 do Centrum Kultury “Scena to dziwna” przy ul. Roosevelta 42. Na scenie będziemy mogli zobaczyć Zespół Tańca Ludowego “Gniezno”. Warto również wspomnieć, że wstęp jest bezpłatny.

Zespół Tańca Ludowego “Gniezno”

Zespół powstał w 2016 roku i prowadzi go Irena Kolanowska. Członkami zespołu są zarówno dzieci i młodzież, jak i osoby dorosłe. Skupiają się oni przede wszystkim na kultywowaniu polskiego folkloru. Na zajęciach tańczą i śpiewają – nie tylko kolędy i pastorałki, ale również tradycyjne przyśpiewki. Zespół skupia się przede wszystkim na tańcach szamotulskich i łowickich, kujawiaku narodowym i polonezie. Propaguje również wśród społeczeństwa polskie tradycje i obrzędy.

Warto wybrać się na Koncert i zobaczyć Zespół Tańca Ludowego na żywo. W szczególności, że wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zapraszamy już dziś na 17:00!