Zapowiada się świąteczny jarmark w Gnieźnie!

Miłośnicy pierniczków, gorących czekolad i grzańców z pewnością ucieszą się na wieść o tym, że tak jak w ubiegłych latach, taki i w tym roku w Gnieźnie odbędzie się jarmark z okazji świąt Bożego Narodzenia!

W jakim terminie będzie można wybrać się na jarmark? Co będzie można skosztować? Gdzie jarmark będzie miał miejsce? Czy będą jakieś atrakcje związane z tym wydarzeniem?

Szósty grudnia to w Gnieźnie nie tylko Mikołajki, bowiem tego dnia rozpoczyna się jarmark bożonarodzeniowy. Zanim jednak mieszkańcy Gniezna i okolic wyruszą na skosztowanie smakołyków i skorzystanie z różnych atrakcji, to potrzebni są wystawcy. Dlatego też ogłoszono nabór na wystawców przez Miejski Ośrodek Kultury.

Jeśli chcą Państwo wziąć udział w jarmarku bożonarodzeniowym jako wystawcy, to należy wypełnić formularz a w ostatecznej fazie umowę. Trzeba przygotować się na koszty wynajmu domku w wysokości 200 złotych na dzień. Chyba że, domek zechce wynająć któreś ze stowarzyszeń, to wówczas kwota za dzień wynosić będzie 50 złotych. A dni jarmarku będzie całkiem sporo, ponieważ będzie on otwarty od szóstego do dwunastego grudnia.

Godziny otwarcia będą różne, zależne od dni tygodnia. I tak:

  • od poniedziałku do czwartku — z uroków jarmarku będzie można się cieszyć w godzinach od 12 do 19
  • od piątku do soboty — będzie można zwiedzać jarmark w godzinach od 12 do 20
  • a w niedzielę — ostatnie zakupy na jarmarku, będzie można zrobić w godzinach od 12 do 18.

Jarmark będzie się odbywał przede wszystkim na gnieźnieńskim rynku, ale także przy ulicy Rzeźnickiej i na deptaku przy ulicy Chrobrego. Prócz wystawców z pięknymi produktami świątecznymi, będzie można się zrelaksować na przeróżnych atrakcjach, z których ucieszą się w szczególności dzieci. Są to między innymi: świąteczna ciuchcia, czy karuzele. Jeśli chcecie znać więcej szczegółów na temat przebiegu jarmarku, trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ program atrakcji jest w przygotowaniu.