Konkurs na ilustrację Bożonarodzeniową.

Drodzy rodzice, jeśli Wasze dzieci uwielbiają rysować, malować i kolorować — to świetnie! Bowiem w miasto Gniezno organizuje konkurs, na zaprojektowanie ilustracji świątecznej.

Kto może wziąć udział w konkursie? W jakim celu przeprowadzany jest konkurs? Czy będą jakieś nagrody? Jak powinna wyglądać ilustracja?

Do konkursu mogą przystąpić dzieci z pierwszych, drugich i trzecich klas szkół podstawowych w Gnieźnie. Jeśli dzieci mają chęć wzięcia udziału w konkursie, to pozostało tylko wykonać ilustrację i zgodę rodzica czy opiekuna. Wszystkie szczegóły są podane w regulaminie, które wraz z ankietą do pobrania i uzupełnienia, znajdziecie Państwo na stronie Urzędu Miasta Gniezno.

Jest o co walczyć, ponieważ ilustracja świąteczna wygranej osoby znajdzie się w wyjątkowym miejscu! Będzie ją można zobaczyć na oficjalnej kartce świątecznej miasta Gniezna. Taki jest między innymi jeden z celów przeprowadzenia konkursu, przy okazji dzieci będą miały okazję na rozwijanie swoich umiejętności plastycznych. Oprócz tego dla dzieci, które zajmą trzy pierwsze miejsca — przewidziane są nagrody rzeczowe. Co więcej, dziecko, które zajmie pierwsze miejsce, będzie miało możliwość rozświetlenia choinki, które nastąpić ma w dniu Mikołajek!

Nagrody nagrodami, ale dla dzieci będzie to zapewne wspaniała zabawa i mile spędzony czas, wprowadzający w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia!

To jak będzie wyglądała ilustracja, zależy od pomysłu dziecka. Technika jest dowolna, ale bardzo istotne jest to, by nie była trójwymiarowa tylko – 2D. Czyli ilustracja może być np. namalowana czy narysowana, ale nie może być na przykład zrobiona metodą wydzieranki. Format pracy to A3 albo A4.

Prace można zgłaszać do 23 listopada tego roku. Wszystkie istotne szczegóły, znajdziecie Państwo w regulaminie, który jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Miasta Gniezno.