Miejsca gastronomiczne w Gnieźnie

Przyjeżdżając do Gniezna, dobrze jest wiedzieć, gdzie zatrzymać się na dobry obiad, kolację, czy deser. Czasami jest też tak, że latem w upalne dni, po prostu nie chce się gotować i fajnie jest pójść coś zjeść „na miasto”. Możliwe też, że przyjeżdżają do Was goście i chcecie ich zabrać do restauracji czy kawiarni. Oto kila propozycji!

„ZA DRZWIAMI” – to restauracja oraz kawiarnia, która mieści się przy ulicy Tumskiej 11/1. Zatem bardzo blisko rynku oraz Katedry. Miejsce to jest urządzone z klimatem, jest dużo roślinności, co sprawia, że można poczuć się jak w bajce. W ofercie restauracja posiada, dania główne, zupy, burgery, pizzę, a nawet ręcznie lepione pierogi.

„LA DOLCE VITA RISTORANTE” – ta restauracja, szczególnie przypasuje wielbicielom włoskiej kuchni. Miejsce to znajduje się przy ulicy Artyleryjska 1. Jak na włoską kuchnię przystało, w restauracji tej można skosztować między innymi: różnych makaronów, pizzy, dań mięsnych jak i rybnych, oraz wiele innych pyszności. Znajdzie się też specjalne danie dla najmłodszych oraz coś słodkiego – czyli deser 🙂

„TASTE OF CHICAGO” – miejsce to znajduje się przy ulicy Rynek 20. Można tam zjeść przede wszystkim burgery w wielu pysznych wariantach! Jeśli jednak macie ochotę na zupę bądź aromatycznego steka, to również znajdziecie takie propozycje w ofercie.

PIEROGARNIA „SIÓDME NIEBO” – mieści się przy ulicy Tumskiej 16. Jeśli lubicie jeść pierogi, szczególnie takie, które smakują „jak u babci”, to koniecznie odwiedźcie to miejsce! W tej pierogarni, możecie skosztować ponad 20 rodzajów pierogów. W ofercie znaleźć można między innymi takie z mięsem, z grzybami, z owocami, z ziemniakami i serem, a także orientalne na ostro.

„CUD CAFE” – to kawiarnia, która znajduje się przy ulicy Podgórnej 7a/1. Odprężyć się tu można przy pysznej kawie, nie jednym cieście, a także można wpaść na śniadania oraz lunch.

Oczywiście w Gnieźnie jest wiele innych miejsc, gdzie można zjeść coś pysznego, a Wy które miejsca polecacie?