Zderzenie na skrzyżowaniu ulic Chrobrego i Sobieskiego z udziałem dwóch pojazdów osobowych

Niecodzienne wydarzenie miało miejsce w sobotni wieczór na gnieźnieńskim skrzyżowaniu ulic Chrobrego i Sobieskiego, gdzie doszło do stłuczki dwóch aut osobowych. Czwarty dzień maja, około 22:30, to moment, kiedy zarejestrowano incydent drogowy.

Według niepotwierdzonych oficjalnie raportów, na skrzyżowaniu omawianych ulic nastąpiła kolizja między samochodem marki Opel a pojazdem Forda. Nieszczęśliwe zdarzenie spowodowało blokadę ruchu na ulicy Sobieskiego, ponieważ oba uszkodzone auta stanowiły przeszkodę dla innych kierowców.

Siły JRG Gniezno zostały wezwane na miejsce zdarzenia, gdzie natknęły się na zniszczone pojazdy oraz pasażerów, którzy byli w stanie opuścić auta bez asysty. Mimo obecności ekipy ZRM na miejscu incydentu, nie było potrzeby udzielania pomocy medycznej. Czynności służb ratowniczych ograniczyły się do zabezpieczenia terenu kolizji do czasu przygotowania niezbędnej dokumentacji przez policję. Po zrealizowaniu tych działań, droga została ponownie otwarta dla ruchu.

Służby policyjne nadal prowadzą dochodzenie w celu ustalenia dokładnych okoliczności tego zdarzenia. Ruch drogowy na skrzyżowaniu był utrudniony przez niecałe 30 minut.