Gwiazdor zawitał do Domu Dziecka w Kołdrąbiu: inicjatywa medyków z Gniezna i Szpitala Pomnik Chrztu Polski

W tym sezonie świątecznym, personel medyczny z Gniezna i różnych oddziałów Szpitala Pomnik Chrztu Polski ponownie zadbał o to, aby Gwiazdor odwiedził Dom Dziecka w Kołdrąbiu. Wizyta ta miała miejsce kilka dni przed Wigilią, a wszystko to jest wynikiem zaangażowania tych poświęconych profesjonalistów.

W Pierwszej Stolicy Pogotowie już drugi raz zorganizowało akcję, w ramach której podopieczni domów dziecka mają możliwość napisania listów do Gwiazdora. W tym roku zgromadzono 106 listów od dzieci z ośrodków znajdujących się nie tylko w Kołdrąbiu, ale także w Pieszycach i we Wrocławiu.

Poprzednią środę, karetka pełna prezentów podarowanych przez medyków, ruszyła w drogę z Gniezna do Kołdrąbia, malowniczego miejsca usytuowanego niedaleko Janowca Wielkopolskiego. Jak poinformował koordynator tego czynu dobroci, Maciej Głowacki, frekwencja osób chcących brać udział w akcji „Gwiazdor” z roku na rok rośnie. Co więcej, w tym roku, poza ratownikami i pracownikami szpitala zlokalizowanego przy ulicy 3 Maja, zaangażowali się również medycy z pracowni tomografii komputerowej szpitala „Dziekanka”.