Peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów w Gnieźnie zakończona uroczystą mszą

W sobotę 16. grudnia, zakończenie podróży relikwii błogosławionej rodziny Ulmów po archidiecezji gnieźnieńskiej odbyło się w miejscowej katedrze. Uroczystość Eucharystii pod przewodnictwem prymasa Polski, arcybiskupa Wojciecha Polaka, stanowiła kulminacyjny punkt tej peregrynacji. Relikwie te miały okazję odwiedzić nie tylko parafie, ale także takie miejsca jak hospicjum w Wągrowcu, Archidiecezjalny Dom Księży Seniorów, klasztor franciszkanów oraz klasztor sióstr karmelitanek bosych, Centrum Edukacyjno-Formacyjne i nawet prywatny dom Prymasa Polski.

Relikwie świętej rodziny Ulmów przybyły do Gniezna 15. grudnia. Pierwszym punktem ich nawiedzenia był Archidiecezjalny Dom Księży Seniorów. Mszę świętą zainaugurował tam ks. kanonik Maciej Olczyk. Późnym popołudniem relikwie zostały przetransportowane do kościoła ojców franciszkanów i następnie także do klasztoru sióstr karmelitanek bosych.

W sobotę 16 grudnia, już od godziny 8.30, wierni czuwali przy relikwiach w gnieźnieńskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym. Uroczysta Eucharystia zaczęła się o 12.00 w katedrze gnieźnieńskiej pod przewodnictwem prymasa Polski, abp. Wojciecha Polaka. Na zakończenie uroczystości relikwie zostały przekazane przedstawicielom archidiecezji poznańskiej. Podczas liturgii doszło do symbolicznego oddania rodzin z archidiecezji gnieźnieńskiej pod opiekę błogosławionej rodziny Ulmów.