Kradzież wózka inwalidzkiego z terenu Urzędu Miejskiego w Gnieźnie

Na terenie Urzędu Miejskiego w Gnieźnie doszło do niecodziennej kradzieży. Sprzęt, który został przywłaszczony przez złodzieja, to nic innego jak wózek inwalidzki. Niezwykłą cechą całego zdarzenia jest fakt, że jednym ze sprawców był mężczyzna o ograniczonych zdolnościach ruchowych, który korzystał już z własnego, jednak starszego, urządzenia mobilizującego. Do przestępstwa doszło przy biernej akceptacji drugiego mężczyzny – kolegi niepełnosprawnego.

Niezwykle istotne jest to, że nietypowy pojazd, przeznaczony dla osób z niepełnosprawnościami, był umieszczony pod gmachem urzędu miasta w Gnieźnie. Mężczyzna, którego ruchy były ograniczone, dotarł na miejsce korzystając ze swojego starego wózka inwalidzkiego. Po przybyciu na miejsce przesiadł się na nowocześniejszy model dostępny pod urzędem i odjechał nim, skutecznie dokonując kradzieży. W całym procederze asystował mu wspomniany wcześniej kolega.

W tym samym dniu pewna gnieźnianka zgłosiła na policję niepokojące zdarzenie. Do jej mieszkania usiłowało się wedrzeć dwóch mężczyzn. Służby policyjne szybko zareagowały i zatrzymały podejrzanych. Po sprawdzeniu ich tożsamości okazało się, iż byli to ci sami ludzie, odpowiedzialni za wcześniejszą kradzież w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie. Konsekwencje ich działania mogą okazać się bardzo dotkliwe, gdyż grozi im teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności.