Kradzież wózka inwalidzkiego z Urzędu Miejskiego w Gnieźnie – sprawcy już zatrzymani

Służby policyjne z Gniezna poinformowały o zatrzymaniu dwóch mężczyzn. Są oni oskarżeni o nietypowe przestępstwo – kradzież wózka inwalidzkiego, który został zabrany bezprawnie z budynku urzędu miejskiego. Sprawcy zostali już ujęci, a skradziony wózek odzyskano. Teraz twarzą w twarz muszą stanąć z konsekwencjami swoich działań, które mogą objawiać się w postaci kary pozbawienia wolności.

Informacja o zdarzeniu została przekazana przez biuro prasowe Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Jak podano, incydent miał miejsce w czwartkowe popołudnie. Dwóch mężczyzn pojawiło się w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie, chcąc załatwić swoje sprawy.

Podczas gdy jeden z nich korzystał ze swojego wózka inwalidzkiego, drugi zauważył wolno stojący wózek na korytarzu. Wskazany przedmiot był własnością urzędu i służył do ułatwienia poruszania się klientom tej instytucji. Jednak, zamiast szanować ten cel, mężczyzna zdecydował się na przesiadkę. Zostawił swój stary wózek inwalidzki i bezceremonialnie opuścił budynek urzędu, korzystając z wózka, który wcześniej stał na korytarzu. Tym samym dokonał kradzieży. Pracownicy urzędu niezwłocznie zareagowali na tę sytuację i poinformowali o incydencie policję – informuje biuro prasowe gnieźnieńskiej KPP.