Starostwo Powiatowe w Gnieźnie przemienia się w świąteczną krainę pełną rękodzieła i lokalnej twórczości

Jak co roku, z nadejściem zimy i sezonu świątecznego, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie staje się miejscem wyjątkowego wydarzenia. Dzisiaj, już od samego rana, korytarze urzędu tętnią życiem – to za sprawą kiermaszu ozdób świątecznych, który organizują podopieczni Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych działających na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Ta ciesząca się wielkim uznaniem mieszkańców inicjatywa ma już swoją długą tradycję.

Właśnie dzisiaj, pierwszego grudnia, między godziną 9:00 a 13:00, Stoisko Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 z Gniezna gości w holu Starostwa Powiatowego. To nie tylko możliwość zakupu pięknych dekoracji tworzonych ręcznie przez młodych artystów, ale również okazja do wsparcia działalności lokalnych ośrodków edukacyjnych.

Ale to nie koniec świątecznych atrakcji! Już 6 grudnia, w Mikołajki, w godzinach od 9:00 do 14:00, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 z Gniezna stanie na czele kiermaszu. To będzie wyjątkowa prezentacja ich twórczości i niepowtarzalna okazja na zakup unikalnych prezentów. Mikołajkowy kiermasz to również czas pełen uroczystości i rodzinnej atmosfery.