Nauka zawita do Centrum Kultury podczas trzeciej edycji Gnieźnieńskiej Nocy Naukowców

Dnia 17 listopada, w godzinach między 17 a 21, nauka powróci do Centrum Kultury „Scena to dziwna”. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na trzecią już edycję Gnieźnieńskiej Nocy Naukowców.

Organizatorzy tego cyklicznego wydarzenia, w tym Akademia Nauki Gniezno, po raz kolejny zapewnią mieszkańcom bogatą ofertę edukacyjną. Różnorodne instytucje naukowe zaangażowały się w tym roku w popularyzację nauki przez zabawę, pragnąc przyciągnąć jak najwięcej osób do odkrywania tajników nauki.

Poznajemy świat automatyki i mechatroniki dzięki działaczom CKZiU. Z kolei Stolica eXperymentu wprowadzi nas w świat robotów edukacyjnych oraz długopisów 3D. Goście będą mieli okazję odwiedzić zakątek kostki Rubika, ciemnię fotograficzną oraz stanowisko z okularami VR. Tradycyjne pokazy chemiczne również znajdą się w programie wydarzenia.

Zjawisko wszechświata przybliży nam mobilne planetarium oraz Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Sportów Lotniczych im. Ludwika Szajdy. To tylko jedne z licznych atrakcji tej nocy – adresujemy nasze zaproszenie do całych rodzin. Warto odwiedzić centrum i doświadczyć nauki na własnej skórze.