Gnieźnieński turniej żużlowy: XIV Edycja zawodów o koronę Bolesława Chrobrego

Obecnie w Gnieźnie, pierwszej stolicy Polski, odbywa się XIV Turniej żużlowy o koronę Bolesława Chrobrego. Wydarzenie to zorganizowane jest przez GTM Start Gniezno, który dla swoich wiernych kibiców przygotował małą niespodziankę – już teraz ogłoszono nazwiska pierwszych zawodników, którzy będą reprezentować Wielkopolski zespół w nadchodzącym sezonie 2024.

Hubert Łęgowik i Kevin Fajfer to dwóch zawodników, których będziemy mogli podziwiać w jednym zespole, prezentującym barwy czerwone oraz czarne. Są oni dobrze znani fanom żużla z Gniezna, ponieważ obaj wcześniej reprezentowali barwy Startu. Hubert Łęgowik rywalizował w tym roku w imieniu drużyny z Gniezna. Swoją karierę na torach żużlowych rozpoczynał w Częstochowie, a kiedy stał się pełnoprawnym seniorem, poza pierwszym rokiem spędzonym w Gdańsku, ścigał się w 2. Lidze Żużlowej.

Talent Łęgowika co roku potwierdzał swoją skuteczność, stanowiąc solidne wsparcie dla swojej drużyny. Sezon 2023 zakończył z imponującą średnią 1,857 punktu na bieg, co sklasyfikowało go na trzecie miejsce w zespole oraz na szesnastym miejscu w całej 2. Lidze Żużlowej. Ta osiągnięcia przekonały organizatorów Startu Gniezno do podpisania z nim nowego kontraktu.