Ochotnicza Straż Pożarna w Modliszewie otrzymała nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

Modliszewska jednostka ochotniczej straży pożarnej otrzymała drugi pojazd, który wprowadził na nowo aktywną służbę. Dotychczas pojazd ten był częścią floty Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Gnieźnie.

30 września odbyło się uroczyste przekazanie markowego samochodu ratowniczo-gaśniczego Iveco w miejscowości Modliszewo. Ceremonię przekazania poprowadziła Marta Kacprzycka, Komendant PSP z Gniezna, która jednocześnie reprezentowała Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Modliszewie jest jedną z tych, które dostarczają wsparcie dla północnej części powiatu, najczęściej są dysponowane na terenie gminy Gniezno oraz autostrady S5. Dodatkowo pełnią one kluczową rolę w zabezpieczeniu miasta podczas dużych operacji strażaków zawodowych.

Pojazd służył uprzednio w gnieźnieńskiej jednostce od 2004 roku. Jest wyposażony w zbiorniki o łącznej pojemności 1000 litrów na wodę i różnego rodzaju sprzęt, takie jak narzędzia hydrauliczne czy drabina. W Modliszewie samochód będzie pełnił rolę tzw. drugiego wozu wyjazdowego, używanego do obsługi wypadków i innych incydentów drogowych. Dzięki temu pierwszy terenowy pojazd marki Kamaz będzie miał odciążenie.