300 tysięcy złotych dla WOŚP od Gniezna!

Sztab WOŚP w Gnieźnie zebrał ogromną kwotę pieniędzy podczas minionego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Mieszkańcy miasta są dumni z pracy wolontariuszy i hojności lokalnej społeczności. W naszym mieście w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 300 tysięcy złotych! To fenomenalna kwota, która zostanie przeznaczona na rzecz fundacji. Przypominamy, że w tym roku fundacja walczy na rzecz chorych na sepsę. Fundacja, którą od wielu lat prowadzi Jurek Owsiak jest jedną z najprężniejszych i najbardziej rozpoznawalnych fundacji na całym świecie.

Pieniądze w Gnieźnie zostały uzbierane z licytacji na żywo, eskarbonki, z puszek, aukcji na Allegro. Cała lokalna społeczność przyczyniła się do tego osiągnięcia. Do tego sukcesu przyczynił się również sztab WOŚP w Gnieźnie, wiele lokalnych firm oraz sponsorów. W zeszłym roku również udało się zebrać dużą kwotę pieniędzy, wówczas suma pieniędzy przekazanych na fundację wynosiła 252 tysiące złotych. W tym roku pieniędzy jest znacznie więcej.

Wygląda na to, że pomimo inflacji mieszkańcy naszego miasta są hojni i lubią pomagać. Nasza redakcja składa wszystkim wolontariuszom oraz mieszkańcom miasta serdeczne gratulacje! Miejmy nadzieję, że za rok powtórzy się ta sytuacja i kolejny raz uda nam się pobić kolejny rekord!